Blogs

Stikla šķiedras karoga masti, kas ražo, kā ražo, kā uzstādīt – Vai zinājāt?

Stikla šķiedras karoga masti – Vai zinājāt?

Stikla šķiedras karoga masti – Karogi, karoga masti un tā uzstādīšana – Cik daudz Jūs zināt par šo tēmu? Pavisam ikdienišķa lieta – karoga masti, kurā plīvo karogs. Vai esat aizdomājušies, kā tie nonāk savā vietā, kas tos ražo, kā ražo, kurš uzstāda un kurš paceļ mastā karogu?

Mēs Jums pastāstīsim!

1. Kas ražo karoga mastus?

Mūsdienās ir daudz karoga mastu ražošanas vietas un kompānijas. Dažas no tām specializējās uz viena veida mastu ražošanu, piemēram, stikla šķiedras karoga mastiem, savukārt ir kompānijas, kas piedāvā plašāku sortimentu: alumīnija, mobilie masti, teleskopiskie un vēl citi veidi. Mix Max ir viens no populārākajiem un izdevīgākajiem izplatītājiem. Esam oficiālais partneris Zviedru karogu mastu ražotājam NORDMAST un piedāvājam garantiju līdz 25 gadiem. Esam uzstādījuši vairāk kā 350 karoga mastus visā Latvijas teritorijā, kā arī mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

2. Kā tiek ražoti stikla šķiedras karoga masti?

Lai izgatavotu karogu mastu, tiek ņemti dažādi stikla šķiedras audumi un ķīmiskas vielas, galvenokārt sveķi. Kad ir izveidota šī masa, tad tiek pielikta krāsa. Pamatā karoga masti ir balti, bet pēc vajadzības var panākt jebkuru krāsu no RAL kataloga. Vairāk par RAL lasiet te

Sagatavotā masa tiek izvietota speciālā formā. Šajā formā visas tās garumā atrodas elastīgs elements, kas tiek piepūsts līdz vēlamā karoga masta diametram.

Karoga masts savu cieto un izturīgo, elastīgo konsistenci panāk karsēšanas rezultātā līdz 50 grādiem pēc celsija. Šādā temperatūrā masts atrodas 1,5 h un pēc tam šī laika tiek atdzesēts vienu diennakti.

Vienā formā 12 h laikā iespējams izgatavot līdz 8 karogu mastiem.

Daži fakti:

Visgarākais masts, kas tika izgatavots Zviedrijā – 36 m (sastāv no 3 daļām)
Igaunijā garākais masts – 18 m (sastāv no 2 daļām)

Ražošanas tehnoloģija Zviedrijā ir 50 gadus sena, kas visu laiku tiek uzlabota,
Vissenākais karoga masts, kas stāv vēl joprojām ir 50 gadu vecs

3. Kā notiek karoga masta uzstādīšana?

Visbiežāk karoga mastus uzstāda profesionāla un sertificēta komanda, bet ir atsevišķi gadījumi, kad mastus privātmājām uzņemas uzstādīt mājas saimnieki.  Karoga masta uzstādīšanas process nebūt nav tik sarežģīts, kā tas varētu šķist. Pastāstīsim kā tas notiek gadījumā, ja klients izvēlas, lai mastu uzstāda specializēti darbinieki. Sākotnēji tiek noskaidrots, kāda garuma masts ir nepieciešams. Masta garums ir svarīgs, lai varētu izveidot nākamo posmu – pamatni. Pamatnes sagatavošanai tiek izrakta bedre, attiecīgā dziļumā un platumā pret masta garumu. Kad bedre ir sagatavota, tā tiek aizpildīta ar betona maisījumu un atstāta sacietēšanai līdz 2 nedēļām. 2 nedēļas ir rekomendētais laiks, bet ir gadījumi, kad iespējams veikt uzstādīšanu arī ātrāk.

instrukcija betonesanai

Kad betons ir sacietējis, tad varam pacelt karoga mastu un tajā uzvilkt karogu.
Apskaties dažāda veida karoga mastus.